top of page
İşadamları alkışlamak

CODERETREAT

GLOBAL DAY OF CODERETREAT 2022

05.11.2022 I 10:00 - 16:00
Emlakjet

Coderetrat Nedir?

Coderetreat, yazılım geliştirme ve tasarımın temellerine odaklanan, gün boyu ücretsiz, yoğun uygulama etkinlikleridir. Coderetreat formatı, geliştiricilere "işleri halletmek" baskısından uzak, odaklanmış uygulamada yer alma fırsatı sağlayarak, yazılım geliştirme becerilerini öğrenme ve besleme konusunda oldukça etkili bir araç olduğunu kanıtlamıştır.

İçerik

Coderetreat, odaklanılmış egzersiz programlarına en iyi şekilde optimize edilen oturmuş ve kendini kanıtlamış bir formattır. Bir Coderetreat günü, verilen aralar 5-6 seanstan oluşur. Her oturumun öğrenimi, önceki oturumların üzerine inşa edilir. Erken oturumlar, yeni katılımcıların sorun alanı, eşleştirme alışkanlıkları ve temel Test Odaklı Geliştirme döngüsü konusunda rahat olma şansı verir. Sonraki oturum kısıtlamaları, çiftleri becerilerini ve soyutlamalar, modüler tasarım ve test odaklı geliştirme anlayışlarını genişletmeye zorlar. Katılımcılar bütün gün çiftler halinde çalışırlar ve grup yazılım tasarımının ilkelerini tartışmak için düzenli olarak yenilik yapar.

Game of Life

Coderetreat, oturumları için yazılım sorunu olarak Conway'in Game of Life'ını kullanır. Game of Life, 1970 yılında John Conway (1937-2020) tarafından hesaplama karmaşıklığı alanını keşfetmek ve basit kurallar üzerine daha zengin, ortaya çıkan yapılar inşa etmek için oluşturulan sıfır oyunculu bir hücresel otomat oyunudur.

Öğrenme Hedefleri

  • Eğlenceli vakiit geçirme!

  • Yeni teknikleri keşfetmek için özel uygulama kullanın

  • Test Odaklı Geliştirme, eşleştirme ve diğer yazılım teknik uygulamalarını kullanarak daha iyi kod yazın

  • Risk alın ve deneyin

Kodlama Oturumları

Katılımcılar, her oturuma Conway's Game of Life'ı 45 dakika uygulayarak başlar.

Her oturumdan sonra: Her çift kendi kodunu siler.

Grup kısa bir retrospektif tutar (~15 dakika mola) 

Çiftler ortak değiştirir.

Mümkünse, herkes her yineleme için farklı bir ortakla eşleşmelidir.

Kongre

"CodeRetreat with a better understanding of how to write clean, simple and flexible programs that minimize the cost of change over time.
Big win for everyone."

EVENT PARTNERS​

Global Day of Coderetreat 'e  partner olmak için hello@jugistanbul.org adresine eposta atabilirsiniz. 

Jfrog_Green_RGB.png
emlakjet-2.jpg
bottom of page