top of page

Podcast#29 Java 16'daki Yenilikler

Java User Group İstanbul Podcast serisinin 29. Bölümünde konuğumuz Piotr Przybył oldu. Konuğumuz ile 2021 Mart ortasında Java'nın 16. sürümünün çıkması üzerine, Java 16'daki yenilikler üzerine sohbet ettik.


Kendisini bir yazılım bahçıvanı olarak tanımlayan Piotr Przybył, çoğunlukla web odaklı Java bahçelerinde çalışıyor. Piotr aynı zamanda eğitmen ve konferans konuşmacısı. Piotr konuşmalarında yalnızca Java'yı değil, aynı zamanda yazılım mimarisini, bilgisayar güvenliğini de ele alıyor.

Istanbul JUG Podcast kanallarından keyifle dinleyebilirsiniz.Java 16'daki Yeniliklerden Başlıklar

  1. Java'da sahip olduğumuz özelliklerin kuluçka ve ön izleme gibi farklı aşamaları nelerdir?

  2. Bir geliştirici, bu özelliklerden ne beklemeli? Kullanmaları güvenli mi?

  3. Java'nın bu sürümünde sizin için en ilginç olan nedir?

  4. Forumlarda gezinirken, çoğu insanın Pattern Matching Instanceof'tan çok heyecanlandığını görüyoruz. Buradaki önemli nokta nedir?

  5. Java'nın yakın özelliğinde neler olmasını isterdiniz? Valhalla veya Loom gibi sizin için favori projeleriniz var mı?


Moderatör olarak Gökalp Gürbüzer konu hakkında merak ettiklerini sordu. 15 yıla yakın profesyonel deneyimiyle Gökalp Gürbüzer, çözüm mimarlığı ve satış yöneticiliği dahil çok çeşitli alanlarda deneyim kazanma fırsatı bulmuş bir teknik liderdir. Son 5 yılını yazılım takımları yönetmekle geçirmiş ve bu takımlarda kod katkısının yanı sıra süreç iyileştirme, kod kalitesini artırma ve mentorluk çalışmaları yapmaktadır.


 

Istanbul Java User Group 2010 yılından itibaren Java topluluğuna destek olan kar amacı içermeyen bir gruptur. Amacımız ülkemizde java teknolojileri başta olmak üzere yazılım ekosistemine katkı vermektedir.


Istanbul JUG veya web sitesi ile ilgili herhangi bir sorunuz, öneriniz veya yorumunuz varsa, konferans fikirleriniz varsa, belirli bir konuyla ilgileniyorsanız, kendiniz bir sunum yapmak istiyorsanız veya grubumuza katılmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Bizimle iletişime geçmek için Istanbul JUG ekibine hello@jugistanbul.org adresine e-posta gönderebilirsiniz. Konuşmacı olmak için formu doldurabilirsiniz.Istanbul Java User Group’un gelişmelerine tek linkten kolayca ulaşabilirsiniz.25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page