top of page

Java Day Istanbul 2021 Hazırlıkları Başladı!

Güncelleme tarihi: 25 Şub 2021

Öncelikle kısaca kendimden bahsedecek olursam ben Özlem Güncan. Bilgisayar mühendisliği mezunuyum ve 4 yıldır özel bir şirkette Java yazılım mühendis olarak çalışıyorum.


JUG Istanbul etkinliklerini uzun zamandır severek takip ediyorum. Bir yazılımcı olarak her zaman yenilikleri takip etmek, yeni şeyler öğrenmek, yazılım sektöründeki farklı insanlarla tanışmak ve onların tecrübelerini dinlemek ve daha da önemlisi kendi konfor alanımdan çıkmak istedim. Bu sebeple JUG Istanbul ekibine katılmaya karar verdim. Bu kararın bana büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.


Sizlerin de bildiği üzere Java Day Istanbul her yıl uluslararası konuşmacıları ülkemizdeki geliştiricilerle bir araya getiren, JUG Istanbul tarafından organize edilen bir yazılım konferansı.2019 yılında katıldığım Java Day Istanbul, bu zamana dek katıldığım en verimli konferanslardan biri olmuştu. Global şirketlerde çalışan, açık kaynaklı projelere destek veren bir çok yazılımcının, Türkiye’de henüz duyulmaya başlanmış, yaygın kullanıma ulaşmamış teknolojilerde deneyimlerini paylaştığı muazzam bir etkinlikti.


Quarkus ve Payara gibi teknolojiler hakkında birçok şey öğrenme fırsatı bulduğum bu etkinlikte, konusunda uzman birçok yazılımcı ile aynı ortamda paylaşımlarda bulunmak benim için büyük bir tecrübe oldu. Yaşadığım bu tecrübeyi, benim gibi öğrenmeye meraklı ve yeni teknolojilere ilgi duyan diğer yazılımcıları bilgilendirmek ve onlara Java Day Istanbul 2021 için destek olmak amacıyla paylaşmaya karar verdim.


Selim Sevgi'nin hazırladığı blog yazısını eğer daha önce okumadıysanız sizinle tekrar paylaşmak isterim. Sanırım bu tarz konferanslara neden katılmamız gerektiğini daha iyi anlatan bir paylaşım olamaz. Kendisine bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz.


Java Day İstanbul 2020, 16 Mart tarihinde gerçekleşecekken pandemi sebebiyle, konferans tarihine iki gün kala ileri bir tarihe alınmak zorunda kalınmış ve 10-12 Eylül 2020 tarihlerinde ilk defa online olarak gerçekleşmişti. 2020 Konferans raporuna link üzerinden ulaşabilirsiniz.


Java Day Istanbul 2020'ye ait videoları YouTube kanalından izleyebilirsiniz.Java Day Istanbul bu sene 24-28 Mayıs tarihlerinde online olarak 7. kez gerçekleşecek.

Katılım belirli sayıda katılımcı için ücretsiz bu sebeple yerinizi ayırtmayı unutmayın!


7 senedir Java topluluğuna vermiş oldukları katkılarında dolayı Peake teşekkür ederiz. Oyun sektörünün öncüsü Peak firmasının açık pozisyonları için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Kayıt ve detaylı bilgi almak için Java Day Istanbul etkinlik web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sevgiler,


169 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page