top of page

Podcast#31 Yazılım Konferansları ve Java Day İstanbul 2021

Java User Group İstanbul Podcast serisinin 31. Bölümünde konuklarımız Java Day İstanbul'un ve JUG emektarlarından Altuğ Bilgin Altıntaş ve Nursel Cıbır oldu. Java Day İstanbul 2021'e sayılı günler kalmışken Yazılım Konferansları'nın gerçekleştirilme motivasyonlarından ve hangi konferansa katılacağımıza nelere bakarak karar verebileceğimiz gibi konuları onlarla derinlemesine konuştuk.


Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü mezunu Nursel Cıbır, İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2015 yılında kodcu.com'da çalışmaya başlaması ile yazılım ekosistemine katılmıştır.

Kanban Üniversitesi tarafından Dünya'da sayılı akredite kanban eğitmenleri arasındadır.

Organizasyonel çeviklik üzerine firmaların dönüşümlerine destek olmaktadır.

JUG Istanbul topluluk faaliyetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirmesinde katkı sağlamaktadır.

Java Day Istanbul yazılım konferansının organizasyonun süreçlerinin yönetiminden sorumludur.


Java User Group İstanbul’un kurucu üyelerinden olan Altuğ Bilgin Altıntaş; kariyeri boyunca Temel ve Etkili Java, TDD, temiz kod ve çevik süreç yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri vermiştir. “Java Programlama Dili ve Yazılım Tasarımı” adında yayımlanmış bir kitabı vardır ve LKU’den akredite Kanban eğitmenidir.


Istanbul JUG Podcast kanallarından keyifle dinleyebilirsiniz.
Yazılım Konferansları ve Java Day İstanbul 2021’nden Başlıklar


1. Yazılım topluluklarının amacı nedir?

2. Yazılım toplulukları genel olarak hangi tür etkinlikler yapıyor ve JUG İstanbul, bunların hangilerini yapıyor?

3. Ücretli ve ücretsiz etkinlikler arasında fark var mıdır?

4. Konferanslar nasıl düzenleniyor?

5. Sponsorlara neden ihtiyaç var?

6. Bir yazılım konferansına katılmayı ya da katılmamaya nasıl karar verilebilir?

7. Java Day İstanbul neden bu sene ücretsiz?

8. JDI’ın bu seneki odağı ne? Öne çıkan kimler var?


Java Day İstanbul'un programını görmek ve ücretsiz olarak katılmak için: https://javaday.istanbul


Java Day İstanbul hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeler için: https://twitter.com/javadayistanbul


JUG Istanbul podcast serilerine Spotify & iTunes üzerinden ulaşabilirsiniz.


Moderatör olarak Gizem Demir ve Gökalp Gürbüzer, konu hakkında merak edilenleri sordu. 3 yıldır aktif olarak java ile geliştirme yapan Gizem Demir, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. 1 yıldır EmlakJet bünyesinde Java Backend Developer olarak çalışmaktadır.


15 yıla yakın profesyonel deneyimiyle Gökalp Gürbüzer, çözüm mimarlığı ve satış yöneticiliği dahil çok çeşitli alanlarda deneyim kazanma fırsatı bulmuş bir teknik liderdir. Son 5 yılını yazılım takımları yönetmekle geçirmiş ve bu takımlarda kod katkısının yanı sıra süreç iyileştirme, kod kalitesini artırma ve mentorluk çalışmaları yapmaktadır.


 

Istanbul Java User Group 2010 yılından itibaren Java topluluğuna destek olan kar amacı içermeyen bir gruptur. Amacımız ülkemizde java teknolojileri başta olmak üzere yazılım ekosistemine katkı vermektedir.


Istanbul JUG veya web sitesi ile ilgili herhangi bir sorunuz, öneriniz veya yorumunuz varsa, konferans fikirleriniz varsa, belirli bir konuyla ilgileniyorsanız, kendiniz bir sunum yapmak istiyorsanız veya grubumuza katılmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Bizimle iletişime geçmek için Istanbul JUG ekibine hello@jugistanbul.org adresine e-posta gönderebilirsiniz. Konuşmacı olmak için formu doldurabilirsiniz.Istanbul Java User Group’un gelişmelerine tek linkten kolayca ulaşabilirsiniz.46 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page