top of page
İşadamları alkışlamak

CODERETREAT

GLOBAL DAY OF CODERETREAT 2022

Coderetreat Nedir?

Coderetreat, yazılım geliştirme ve tasarımın temellerine odaklanan, gün boyu süren ücretsiz, yoğun uygulama etkinlikleridir. Geliştiricilere "işleri tamamlama" baskısından uzakta odaklanmış pratik yapma fırsatı sunan coderetreat formatı, yazılım geliştirme becerilerini öğrenmenin ve geliştirmenin son derece etkili bir yolu olduğunu kanıtlamıştır. Dünyanın her yerinde insanlar öğrenmek, keşfetmek ve büyümek için küçük uygulama topluluklarında bir araya geliyor.

Genel Yapı

Coderetreat, odaklanılmış egzersiz programlarına en iyi şekilde optimize edilen oturmuş ve kendini kanıtlamış bir formattır.
Sorun: Conway'in Hayat Oyunu
Her Oturum Süresi: 45 dakika
Süre: 10:00 - 16: 00
Yer: Emlakjet Ofis Ümraniye
  • Pair-programming (Eşli/İkili programlama) önemli, çünkü bu aktivite boyunca esas olan bilgiyi aktarmaktır.
  • Test-Driven Development (TDD) kullanımı tercih edilmeli.
  • Her oturum sonrasında eşler değiştirilmeli.
  • Her oturum sonrası arkada hiç bir iz bırakılmayacak şekilde tüm kodlar silinmeli.

Coderetreat Günü

Coderetreat günü 4-5 oturumdan meydana gelmektedir. Her bir oturumun öğrettikleri daha önceki oturumlara dayalı olmaktadır. Sabah oturumları spesifik alan problemine karşı rahat olmayı, eski alışkanları kırmayı ve özünü keşfetmeye odaklanmaktadır. Öğleden sonraki oturumlar çiftlerin yeteneklerini, soyutlamaların kavramını, test güdümlü geliştirimi (test-driven development) ve modüler tasarımı geliştirmek adına çiftlerin sınırlarını zorlamaktadır.

Çoğu grup için, yazılım geliştirmenin temelleri, modüler (birimsel) tasarım ve öncelikli olarak 4 basit tasarım kuralına dikkat edilmeli. Yeni bilgiler öğrenmek yerine gününüzü bu konseptleri pratik yapmaya ayırın.

Notlar

Etkinlik günü bilgisayarlarınızda kullanmak istediğiniz dil ve idelerin gereklilikleri kurulu ve kullanıma hazır bir şekilde geliniz.​
  • Temel programlama ve kodlama bilgisi

  • Favori programlama dilinizle IDE kurulumu

Kongre

"CodeRetreat with a better understanding of how to write clean, simple and flexible programs that minimize the cost of change over time.
Big win for everyone."

EVENT PARTNER

Global Day of Coderetreat'e  partner olmak için hello@jugistanbul.org adresine eposta atabilirsiniz. 

emlakjet.jpg
bottom of page